close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

TURECKÝ TLESKAČ TAKLA

30. října 2007 v 20:01 |  Naši holubi
TURECKÝ TLESKAČ TAKLA
Turecký tleskač TAKLA pochází pravděpodobně z míst, kde dnes leží Mongolsko a většinou bylo možno se s těmito holuby setkat jen na dvorech bohatých sultánů. Kolem roku 1055 se holubi dostali do Iránu, Iráku a Sýrie. Později se rozšířili i do Ruska ze severní strany. Postupně zde však začaly převažovat při chovu snahy po zlepšení exteriéru, ale Turci přesto dávali přednost vlastnímu letu a akrobatickému umění holubů.
Takla působí na první dojem jako prostý polní či poštovní holub. Je silné postavy, delších křídel, které dosahují konce ocasu, nohy jsou opeřeny půnčoškami nebo krátkým rouskem. Takla - tento název se dá považovat za základní, z kterého se odvozují další názvy podskupin tohoto plemene. Většinou se toto pojmenování váže k místu jejich vzniku a holubi se mohou lišit jak ve způsobu letu, tak i v typu, zbarvení atd. Setkat se můžeme např. s názvy : MARDIN, URFA, SIVAS, ANKARA, ANTALAYA, DIYARBAKIR, CORUM, KONYA aj.
V Turecku má název takla podobný význam jako u nás roler nebo kotrlák. Létá lehce a klidně s výstupem do sloupu, tleskáním a přemety kolem osy roztažených křídel. Trénovaní holubi mohou vydržet na obloze od 2 do 14 hodin, vše je závislé na množství prováděných akrobatických prvků, protože ty je velice vysilují. Jsou to holubi klidní a mírní, kteří se za projevenou péči dokáži náležitě odměnit. Jedna věc je však důležitá a na tu nesmíme zapomínat. Musíme trpělivě čekat, až se akrobatické prvky v letu začnou postupně projevovat, stejně jako u jiných tleskačů. To však může trvat i několik let, ale potom je to doslova koncert na nebi, který holubi rozehrají.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.