close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

KRASNODARSKÝ TLESKAČ

24. listopadu 2007 v 4:17 | LAJ |  Naši holubi
KRASNODARSKÝ TLESKAČ
Ačkoliv se toto plemeno holubů chová v Krasnodaru ( dříve Jekatěrinodar na pravém břehu řeky Kubáň ) a jeho okolí několik století, až do nedávné doby se o něm mnoho nepsalo. Zkazky o původu plemene se předávaly ústě z generace na generaci.Vypravuje se, že jeden starý kozácký plukovník z rusko-turecké války přivezl svému duchovnímu jako dar z daleké země několik podivných holubů, kteří se lišili od místních modrých nejen krásným žlutým a červeným opeřením, opeřenýma nohama a perlovým okem, ale také zvláštním a okouzlujícím, v té době tehdejším holubářům neznámým letem.
Holubi nejsou nároční na chov, dobře se starají o potomstvo, výborně létají i ve velkých výškách a předvádějí uchvacující akrobatické prvky.Vyskytují se ve velkém množství barev a kreseb, jsou chocholatí i hladkohlaví, dlouhozobí a středozobí. Nohy jsou opeřené krátkým, 2 až 4 cm dlouhým rouskem připomínající tvar zvonečku.
Jedím z prvních chovatelů v ČR, který je měl na svém holubníku byl Ing. Jiří Havlín,DrSc. a to dva páry bílých a jeden pár strak.
Let těchto holubů je lehký s plynulým sloupovým letem, následují přemety přes hlavu doprovázené silným tleskáním. U středozobých se projevuje jejich typická vlastnost, kdy při přechodu do sloupového letu zaujímá jejich tělo kolmou polohu. V současné době jsou krasnodarští tleskači i v několika chovech v České republice.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.