GEORGIJ FEDOROVIČ KOSTĚNKO

16. prosince 2007 v 3:16 | LAJ |  Skupina chovatelů tleskačů

GEROGIJ FEDOROVIČ KOSTĚNKO
Docent, kandidát vojenských věd
Kyjev - Ukrajina
Ve svém chovu má několik plemen tleskačů jako např. turkmenské agarany dvou línií a málo známe a rozšířené tbilisské agarany. Obě plemena vyžadují zkušené chovatele, protože jejich chov je dle Georgije velice náročný.
Dále šlechtí bakinské tleskače, především bílé hladkohlavé, na které je právem pyšný, protože jeho holubi dosahují vynikajících výsledků jak v letu tak v exterieru. Navíc létají ve velkých výškách. Částečné tajemství těchto úspěchů spočívá v mnoha aspektech jako např. technologie krmení, především používání tzv."lehkých krmiv", využití genetických předpokladů, pravidelné a vytrvalé trénování aj. Bakinské chocholaté chová Georgij bílé, černé, červené a mramorované.
K rodinným holubům patří severokavkazští tleskači, kteří se vyznačují překrásným letem a jednou z požadovaných vlastnosti - při sloupovém letu " hrabou" ve vzduchu nohama.
Mezi další tleskače, které najdeme na holubníku Georgije jsou to iránští a pakistanští .


V roce 1992 vydal svou první písemnou práci o chovu holubů. 16.3.2006 vystavil na Celostátní výstavě mladých holubů Ukrajiny turkmenského agarana a bakinské tleskače a získal " malou" medaili Asociace a "velkou" medaili klubu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.