URALSKÝ LENTOVÝ HŘIVNATÝ

26. února 2008 v 18:28 | LAJ |  Plemena holubů Ruska
URALSKÝ LENTOVÝ - HŘIVNATÝ
Lentoví hřivnatí byli dovezeni na Ural v 18.století a uvádí se, že vznikli, či byli vyšlechtěni na holubnících grófa Orlova.
Celkový vzhled : celkově menší a drobnější holub do velikosti 25 cm od hrudi ke konci ocasu. Tvar těla je aerodynamický, krk kratší, hruď široká a lehce vyklenutá. Záda široká, od ramenou se mírně sklánějí k ocasu. Celkový postoj je nižší.
Hlava : kulatá, čelo široké, zaoblené až mírně vystouplé, temeno poměrně výrazné, zátylek zaoblený s plynulým přechodem do krku.
Oči : výrazné a tmavé
Zobák : krátký - 7 až 10 mm dlouhý, plynule se ztenčující od kořene ke špičce, horní i dolní zobák k sobě pevně přiléhají, horní část je mírně silnější než dolní, světlé barvy.
Ozobí : menší, hladké, pevně přisedlé k zobáku
Obočnice : úzká, málo viditelná, světlé barvy
Krk : krátký, silný, bez prohnutí
Hruď : široká, dobře vyvinutá, lehce vyklenutá dopředu
Záda : široká v ramenou, rovná
Křídla : pevně přitažená k trupu, leží na ocase, jsou o 1 až 2 cm kratší než ocas
Ocas : pevně složený z 12 širších ocasních pér, se zády tvoří přímou linii
Nohy : krátké, malinové barvy, od špičky k patě 2,5, cm, drápky vždy světlé
Kvalita opeření : pevně přiléhajíc k tělu se širšími prapory
Barva : bílá
Kresba : na temeni je barevní skvrna - "čepička" cca 10 mm veliká, na zadní části krku, pod zátylkem je 2 až 3 cm velká barevná ( červená) skvrna - "hříva". Je rozložená a umístěna symetricky na zadní části krku a mívá tvar oválný, nebo půlměsíce či trojúhelníku. Červeně zbarvený ocas má bílou lentu, 2 až 3 cm širokou. Podocasí je bílé nebo červené. Ostatní části těla jsou bílé. U samiček může byt tato lenta slabší.
Dovolené vady : mírně menší barevná "čepička" na temeni hlavy, barevná "hříva" dosahující až na záda ve tvaru "vlaštovčího ocasu", malé nepravidelnosti kresby a tvaru hřívy, nevýrazná bílá lenta v ocase, světlé oči, barevné podocasí, zašedlý ocas,
Nedovolené vady : úzká hlava, delší zobák než 10 mm, chocholatost, opeřené nohy, různookost, svěšená křídla, hříva dosahující až k zobáku na přední část krku a k zobáku nebo na štíty křídel, chybějící lenta v ocase, chybějící barevná "čepička" na temeni hlavy a chybějící barevná "hříva" na zadní straně krku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.