VITALIJ CHRISTOFOROVIČ SARADŽAN

17. února 2008 v 5:10 | LAJ |  Skupina chovatelů tleskačů
VITALIJ CHRISTOFOROVIČ SARADŽAN
Taškent - Uzbekistán
Holuby chová celý život a jeho chloubou jsou uzbečtí. Objel s nimi půl světa, zůčastnil se mnoha výstav, včetně Mezinárodní výstavy holubů INTERTAU v Brně v roce 1986.Tam vystavil bílé uzbecké a kapkan-činny dvouvrkočaté a získal na ně ocenění 95, 94, 93 body. Množství ocenění, pohárů, plaket a medailí, které na výstavách všech typů získal je nepřeberné. Ocenění však nebyli jen jeho holubi, ale jeho vlastní zásluhy o rozvoj chovu holubů a především uzbeckých.
Je to člověk, před kterým je nutno vždy smeknout, nejen jako před přítelem a člověkem, ale i jako před uznávaným odborníkem, chovatelem holubů. Jsme moc rádi, že nám věnoval svůj čas, mnoho popsaných listu papíru a především část svých zkušeností. je rovněž autorem knihy o uzbeckých holubech " Holubi, holubi, holubi...." a mnoha dalších odborných článků.
Jménem pana Saradžana předáváme touto cestou pozdrav všem opravdovým milovníkům holubů v České republice a k tomu pár veršů, které jsou určeny všem dobrým holubům a jejich chovatelům :
Šťastný ten, u koho pár milých holoubků vychová mláďata
a Ty je opatruj, jako bys byl jejich táta !!!
V.CH.Saradžan,Taškent
Na horním snímku první zprava pan Saradžan, vedle něj pan Zajko a Sibašvili a ostatních je část chovného zařízení pana Saradžana. Foto je uvedeno i v jeho knize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.