OSTANKINSKÝ BÍLÝ

19. dubna 2008 v 4:55 |  Plemena holubů Ruska
OSTANKINSKÝ BÍLÝ
Jde o statné, silné a proporcionálně velice krásně stavěné holuby, vyšlechtěné na holubníku moskevské Lomonosovy státní univerzity.
Vyznačují se vynikajícími letovými vlastnostmi i dekorativním vzhledem. Hlava je spíše menší, zobák střední délky, oko tmavé barvy, obočnice korálově zbarvená, širší, hrubší, někdy i dvojitá. Zajímavostí u tohoto plemene je, že odbočnice samců je velice výrazná a silně vyvinutá, ještě více červenější něž u samic. Křídla dosahují až na konec ocasu, celkové zbarvení je sněhobílé.
Toto plemeno se vyznačuje vytrvalým, rychlým a živým letem. Někteří jedinci při vzletu silně a vytrvale "bijí" křídly, což dnes vyžadujeme právě u tleskačů. Přesto,že holubi mají v sobě krev několika plemen, uznání jsou pouze v bílém rázu, což jim dodává na vznešenosti. Díky svému zbarvení byli ve vetší části bývalého SSSR nazývání " Sovětskými holuby míru."
Poznámka : Jaká je současná skutečnost tohoto plemene holubů není zcela jasné. Uvedené poznatky pochází z roku 1958 a byly částečně publikovány ve sborníku Ministerstva zemědělství SSSR ("Holubi.") Tyto popznatky a mnoho dalších bylo zpracováno a publikováno pod vedením M.N.Bogdanova a prof. V.F. Larionova.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.