LIBČICE 1.11.2008

3. listopadu 2008 v 16:58 | LAJ

LIBČICE 1.11.2008


V sobotu 1.listopadu 2008 pořádala ZO ČSCH Libčice nad Vltavou MÍSTNÍ VÝSTAVU HOLUBŮ. Při této výstavě proběhla i 29. PŘEHLÍDKA VÝLETKŮ ČESKÝCH VOLÁČŮ SIVÝCH a do třetice všeho dobrého byla i tato první listopadová sobota i příležitostí k setkání chovatelů.


Na místní výstavě mohli návštěvníci vidět holuby mnoha zajímavých plemen od rejdičů, přes strukturové holuby až po krásné voláče. Nejlepší jedinci byli odměnění čestnými cenami, byli však i takoví jedinci, kteří byli z hodnocení vyloučení.


Chovatelé českých voláčů sivých představili své nejlepší letošní odchovy a někteří výletci byli opravdu vysoké kvality. Zajišťují tak genovou základnu pro další období a mnozí z nich obohatí chovy jiných zájemců o toto krásné a ryze typické, české plemeno.


Setkání chovatelů - příležitost potkat se mnoha přáteli, někdy i "nepřáteli", sdělit si získané poznatky a zkušenosti, nebo doplnit své chovy o nové, do chovu scházející holuby. Je to taky možnost, nakoupit různé doplňky pro houby, vitamíny, grity aj. Vše idylické a pohodové. Pouze by snad nebylo na škodu, připomenout jednu skutečnost.


Doma si své miláčky hýčkáme, dopřejeme jim snad to nejlepší čeho jsme schopní, někdy i za vysokou cenu a stojí nás to mnoho času. Jenže zde to v některých případech až tak nevypadalo. Rázem jakoby ti naši mazlíčci z domova ztratili svou hodnotu. "Nahážou" se např.do papírové-přepravní krabice hlava nehlava. A tak jsme s údivem sledovali, kolik je např. možno do takové krabice, odhadem snad 60 x 30 cm velké a přibližně 20-25 cm vysoké, umístit holubů střední velikosti. A teď schválně, kolik by jste svých holubů do takto velké krabice umístili Vy a kolik myslíte, že jich tam bylo v sobotu 1.11.2008 ? Věřte nebo nevěřte - 14 ks !!!!!!!!!!
Jsou i vynalézavější "chovatelé", kteří podlahovou plochu drátěné přepravky neřeší, protože není tak důležitá, jelikož holubi mohou být klidně ve dvou vrstvách na sobě. Postupně se sami vystřídají a ti, kteří jsou zcela dole se v rámci potřeby dýchaní snaží dostat nahoru a tak se vše v rámci zachování života střídá, zatím co jejich majitel si spokojeně pochutnává na řízku a dobře vychlazeném pivečku. To je vlastně takový ten koloběh života, přežije jen ten nejsilnější.
Pomineme-li tyto ojedinělé negativní drobnosti, včetně úrovně obsluhy v občerstvení,( možná by bylo vhodnější vzít si svačinu a termosku s kávou z domova), musíme říci, že to byly velice zdařilé chovatelské akce. Máte-li zájem vidět z této přehlídky více, přesuňte se na Fotoalbum LAJ, do alba "Libčice 1.11.2008." Přejeme hezké podívání a do následující výstavní i chovatelské činnosti hodně úspěchů.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vlasta vlasta | E-mail | 20. ledna 2011 v 18:16 | Reagovat

Dobrý den.
Zasílejte mi zprávy - výstavy atd. Děkují.
Vlastimil Sus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.