REJDIČI V ČR I VE SVĚTĚ

12. července 2009 v 15:38 | LAJ |  Aktuality


ČESKÁ PLEMENA REJDIČŮ A REJDIČI SVĚTA


Jak jsme již zmínili ve výzvě na Fauně, otázka se týká čtyř našich národních plemen rejdičů :

- pražských rejdičů krátkozobých (PRK)
- pražských rejdičů středozobých (PRS)
- českých rejdičů ČR)
- rakovnických kotrláků (RK)

a jejich propagace a prezentace nejen v ruském časopise, ale i na celém světě. Proto je ovšem potřeba udělat něco málo navíc.
Vše je součástí velkolepého projektu, jehož duchovním otcem a autorem je Alexandr Filičkin z Ruska. Velice si vážíme, že nám byla nabídnuta spolupráce a účast na tomto projektu a tudíž jsme využili možnosti přiblížit česká plemena rejdičů celému světu. K tomu je však nutná spolupráce všech nadšených a zanícených chovatelů a milovníku národních plemen rejdičů. První kroky již byly učiněny se zástupcem klubu chovatelů RK Pavlem Barnou a PR ing. Jabůrkem. Všichni další zájemci z řad chovatelů a milovníků těchto holubů jsou očekáváni. A v čem spočívá tento jednoduchý krok ?
Jedná se pořizování kvalitní fotodokumentace, uvedení platného standardu, pohledů do historie jednotlivých plemen, genetiky, etologie, podívat se na chované a existující barevné a kresebné rázy, poznatky a zkušenosti z chovu atd. Proto neodkládejte své rozhodnutí a hned volejte a pište. Už nyní se těšíme na Vaše dotazy a příspěvky, abychom je mohli zpracovat a společně s Alexandrem a redakční radou vybrat a postupně tyto materiály publikovat.
V druhém případě jde o možnost navázat kontakty s chovateli různých plemen rejdičů z celého světa a nahlédnout do "Světa rejdičů", jehož autorem je opět náš přítel Alexandr Filičkin, samozřejmě za podpory redakční rady. A je se opravdu na co podívat, navíc je vše zpracováno jednoduše a přehledně dle daného systému a tak nám nabízí příležitost, poznat národní plemena jiných zemí z celého světa a navázat kontakt jejich chovateli.
V obou případech staší jen málo, ovládat alespoň čtenou formou ruský jazyk, základní úkony na počítači a mít připojení k internetu. Pro naplnění a možnost dát o sobě vědět celému světu nám stačí zaslat své jméno, místo bydliště, přesnou e-mailovou adresu, telefonní čísla, máte-li své webstránky, jejich opět úplnou adresu, jaké plemena rejdičů a v jakých barevných rázech a kresbách chováte a o ostatní se již postaráme my. Tento projekt nabízí velké možnosti a měli bychom toho využít.

Kontaktujte nás prosím na těchto tel. číslech :
+420 556 802 004 (pevní linka)
+420 723 720 061 (mobil)

nebo piště na e-mail adresu :
LaAjustovi@seznam.cz

či poštovní adresu :
Lumír a Anna Justovi
739 13 Kunčice pod Ondřejníkem č.572
Česká republika

Těšíme se na Vaše dotazy a věříme, že této možnosti využijete, především pak chovatelé českých plemen rejdičů pro propagaci svých miláčků.

Lumír a Anna Justovi

Poznámka : na fotografii je autor těchto projektů Alexandr Filičkin


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 petrovický petrovický | 4. prosince 2010 v 16:32 | Reagovat

Dobrý den
reaguji na článek z moderky na fauně a posílám webovky pana Petrovického..jelikož je v nemocnici posílám to s jeho souhlasem ..barevné variace Českého staváka(ojedinělé) a Českého bubláka
www.jarute.wbs.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.